TEB ECZACILIK AKADEMİSİ 2023 YILI BİLİM, HİZMET VE TEŞVİK ÖDÜLLERİ


Türk Eczacıları Birliği Eczacılık Akademisi tarafından 2005 yılından bu yana her yıl, eczacılık bilimleri alanında araştırma yapan ve/veya bu alanların mensubu olan Türkiye Cumhuriyeti uyruklu bilim insanlarının seçkin araştırma, çalışma ve hizmetlerini değerlendirmek, üstün niteliklerini onayarak kamuoyuna duyurmak ve bir teşvik unsuru olmak üzere Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri verilmektedir.

2023 yılı başvuruları, Prof. Dr. İlkay ERDOĞAN ORHAN, Prof. Dr. Gülbin ÖZÇELİKAY, Prof. Dr. Kadriye Arzum ERDEM GÜRSAN, Prof. Dr. Sevda ŞENEL, Prof. Dr. İlkay KÜÇÜKGÜZEL, Prof. Dr. Bahar TUNÇTAN ve Prof. Dr. Gül ÖZHAN’dan oluşan jüri tarafından değerlendirilmiş ve aşağıda isimleri yer alan bilim insanlarına ödül verilmesine karar verilmiştir.

Değerli akademisyenlerimize kazanmış oldukları ödülleri tarihi ayrıca açıklanacak olan Ödül Töreninde takdim edilecektir.

Tüm meslektaşlarımızın bilgisine saygıyla sunarız.TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ MERKEZ HEYETİ - TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ ECZACILIK AKADEMİSİ 2023 YILI BİLİM, HİZMET VE TEŞVİK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİTeşvik Ödülü :

 • Doç. Dr. Mehmet Evren OKUR
  Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Eczacılık Fakültesi
  Farmakoloji Anabilim Dalı

 • Doç. Dr. Serdar TORT
  Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi
  Farmasötik Teknoloji Anabilim DalıBilim Ödülü :

 • Prof. Dr. Elif ÇADIRCI
  Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi
  Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı 

 

Hizmet Ödülü :

 • Ödüllendirme yapılamamıştır.


Başlama Tarihi: 05.12.2023 Bitiş Tarihi: 01.05.2024